Aktuality

20.01.2020

Open Data Expo 2020 bude největším veletrhem otevřených dat v České republice. Zároveň jde o oslavu Mezinárodního dne otevřených dat. Tradičně je Open Data Expo spojeno s konferencí k využívání open dat. V tomto roce bude hlavním tématem Open Data Expo klima, ochrana životního prostředí a zelená ekonomika. Na veletrhu můžete potkat instituce, které usilují o snižování emisí a závislosti na fosilním průmyslu, přispívají k boji proti suchu, erozi půdy, úhynu lesů a biodiverzity. Český telekomunikační úřad nebude chybět. Termín: 2. března 2020.

26.09.2019

V září je již třetím rokem možné zúčastnit se dvaceti čtyř hodinové akce nad otevřenými daty veřejné správy. ČTÚ představil své novinky i stálice v datových sadách a umožnil soutěžícím programovat nad daty z měření kvality internetu, vysílači, kontrolami nebo fakturami úřadu. Akce se zúčastnilo více než padesát soutěžících a dvacet institucí se svými daty - otevřenými daty! Více na https://www.hackujstat.cz

07.08.2019

Hackathon veřejné správy 3.0 navazuje na úspěšné předchozí ročníky, bude startovat v pátek 13. září 2019 a opět bude nad otevřenými daty úřadů veřejné správy. Jste zváni! Více informací naleznou zájemci na hackujstat.cz

08.03.2019

V pondělí 4. března proběhla již čtvrtá akce Open Data Expo. Pod záštitou Nadace OSF se sešla téměř dvacítka vystavovatelů dat zejména z ministerstev, celostátních úřadů a obcí. Velice nabitý program tvořili odborníci na otevřená data z řad veřejné zprávy, ale také z podnikatelské sféry. Český telekomunikační úřad je pravidelným účastníkem a také letos patřil mezi vystavovatele a prezentoval svá otevřená data, aplikace a plány do budoucna.

09.11.2018

Dnes jsme publikovali novou datovou sadu Zpráva o vývoji trhu elektronických komunikacích 2012-2017, která obsahuje všechny grafy a tabulky ve formě CSV souborů. Celkem 110 datových zdrojů v datové sadě umožní získat z grafů přesná čísla. Do Zprávy byly přidány k jednotlivým grafům a tabulkám odkazy na podkladová data, ze kterých byla Zpráva zpracována. Také si data můžete prohlédnout v XLSX, nebo celou Zprávu přečíst v PDF na webu ČTÚ.

08.08.2018

Konference Koloběh digitálního života proběhne 20. září 2018 od 9 hodin do 13 hodin v pražském hotelu Corinthia. Kromě jiného se konference bude věnovat obsahu, který konzumujeme prostřednictvím nových technologií. Michal Kubáň, národní koordinátor otevřených dat představí mimo jiné nejnovější aktivity při otevírání dat a prostor dostanou i výherci druhého hackathonu veřejné správy, který se bude konat 14.-15. září, tedy víkend před samotnou konferencí.

08.08.2018

Hackathon veřejné správy navazuje na úspěšný první ročník a v roce 2018 v pátek 14. září bude pokračovat druhým hackathonem nad otevřenými daty úřadů veřejné správy. Více informací naleznou zájemci na hackujstat.cz

15.06.2018

Ministerstvo vnitra vydalo Výroční zprávu o stavu publikace otevřených dat v České republice za rok 2017. Vyplývají z ní mnohé zajímavé informace o otevřených datech včetně posunu jednotlivých úřadů a institucí k většímu otevření veřejné správy. Na Zprávě se podílel také Český telekomunikační úřad.

15.06.2018

Po necelém půl roce byl 6. června 2018 oficiálně spuštěn nový portál otevřených dat v ČR na adrese https://data.gov.cz. Oproti původnímu katalogu je současný katalog postaven na technologiích vhodných a používaných pro účely zveřejňování a katalogizování otevřených dat (LinkedPipes DCAT-AP).

07.02.2018

Jako už každoročně čeká zájemce o témata, která hýbou světem (otevřených dat), akce Open Data Expo. Akci pořádá ve středu 28. února 2018 Fond Otakara Motejla v Centru architektury a městského plánování CAMP. Český telekomunikační úřad bude mít k dispozici prezentační stoleček a bude k dispozici každému účastníkovi akce k formálním i neformálním rozhovorům.

01.09.2017

Dnes jsme zveřejnili aktualizovanou datovou sadu Faktury za rok 2016. Tato datová sada obsahuje data o uhrazených dodavatelských fakturách Českého telekomunikačního úřadu včetně identifikace koruny v jednotlivých letech. V blízké době se data objeví i v aplikaci Supervizor od MF ČR. Faktury za rok 2017 plánujeme publikovat v 1.Q roku 2018.

18.08.2017

Ve středu 16. 8. 2017 jsme přidali dvě datové sady s denní aktualizací. Jedná se o Antény pevné služby a Zařízení pevné služby. Tyto sady byly dříve aktualizovány jednou ročně, nyní budou aktualizovány automatizovaně každý den v brzkých ranních hodinách. Postupně tak naplňujeme náš cíl maximalizovat množství automatizovaně aktualizovaných dat v datových sadách.

10.07.2017

Registrujte se na akci, kterou pořádá Český telekomunikační úřad a Nejvyšší kontrolní úřad v termínu 15. a 16. září 2017. Místem konání je sídlo NKÚ na Praze 7. Jako mentoři budou zástupci vybraných úřadů a odborníci (a "průkopníci") na otevřená data státní správy. Jmenovitě to bude například předseda Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák, národní koordinátor otevřených dat Michal Kubáň, nebo Eduard Durník z Českého statistického úřadu.

26.05.2017

Nová verze datové sady Service ID konkrétních služeb je k dispozici k nahlédnutí a ke stažení v katalogu otevřených dat ČTÚ. Samozřejmostí je formát CSV. Pro zajímavost - máme již 118 služeb (kanálů televizí, rádií a dalších služeb). Data jsou také v Databázi identifikátorů service ID pro konkrétní služby

23.05.2017

Právě probíhá velká aktualizace otevřených dat. Jedná se o data zejména z Výroční zprávy ČTÚ za rok 2016. Kromě těchto dat ale aktualizujeme i další otevřená data. Za zmínku jistě stojí například velmi žádaná a navštěvovaná datová sada Platy členů Rady ČTÚ.

Všechny nově aktualizované datové sady vyhledáte jednoduše pomocí filtru přes štítek "2016".