TISKOVÁ ZPRÁVA: ČTÚ a AT&T v dubnu uspořádají druhý ročník V4 Hackathonu

14.03.2017

24 hodin budou mít vývojáři na vytvoření nové aplikace v rámci druhého ročníku středoevropského V4 Hackathonu. Týmy budou soutěžit ve dnech 7. a 8. dubna 2017 v Brně.

Celkově si úspěšné projekty rozdělí 20 tisíc amerických dolarů. Vítězná aplikace svému týmu získá 10 tisíc dolarů, pro druhé místo je připravena dotace 2 tisíce a třetí místo tisíc dolarů. Národní doménový registrátor CZ.NIC stejnou částkou ocení „nejlepší řešení využívající open source“. Pět dalších náhodně vybraných soutěžících získá online školení „Nanodegree courses“ v ceně dvou tisíc dolarů. Vítězný tým bude moci využít mentoringu od Credo Ventures a Y Soft Ventures.

Soutěžící mohou vyvíjet aplikace spadající pod jednu z těchto pěti kategorií:

  • Chytrá města

Technologie jako nástroj obcí pro poskytování lepších služby svým občanům. Kategorie zahrnuje péči o veřejné zdraví, bezpečnost, dopravu a logistiku.

  • Zdravotnictví

Zautomatizováním rutinních úkolů lze umožnit zdravotnickému personálu či poskytovatelům sociální péče zlepšit lékařskou nebo rehabilitační péči.

  • Trvalá udržitelnost

Lepší ochrana přírodních zdrojů s využitím chytrých nástrojů, které budou mít smysluplný sociální nebo environmentální přínos.

  • Bydlení

Koncept chytré domácnosti zaměřené na bezpečnost, ochranu dětí a seniorů nebo monitoring v reálném čase.

  • Otevřená data

Využití otevřených dat zpřístupněných českou veřejnou správou buď k lepším službám obyvatelstvu, nebo interpretace a vizualizace různých druhů datových sad.

V4 Hackathon se uskuteční v brněnském hotelu Holiday Inn, začátek prezence je 7. dubna 2017 od 11 hodin. Podrobnosti zájemci získají (a mohou se zaregistrovat online) na webu: https://2017v4hackathon.eventbrite.com.

Sledujte i konverzaci na Twitteru, pod hashtagem #V4HACK2017.