Aktuality

01.09.2017

Dnes jsme zveřejnili aktualizovanou datovou sadu Faktury za rok 2016. Tato datová sada obsahuje data o uhrazených dodavatelských fakturách Českého telekomunikačního úřadu včetně identifikace koruny v jednotlivých letech. V blízké době se data objeví i v aplikaci Supervizor od MF ČR. Faktury za rok 2017 plánujeme publikovat v 1.Q roku 2018.

18.08.2017

Ve středu 16. 8. 2017 jsme přidali dvě datové sady s denní aktualizací. Jedná se o Antény pevné služby a Zařízení pevné služby. Tyto sady byly dříve aktualizovány jednou ročně, nyní budou aktualizovány automatizovaně každý den v brzkých ranních hodinách. Postupně tak naplňujeme náš cíl maximalizovat množství automatizovaně aktualizovaných dat v datových sadách.

10.07.2017

Registrujte se na akci, kterou pořádá Český telekomunikační úřad a Nejvyšší kontrolní úřad v termínu 15. a 16. září 2017. Místem konání je sídlo NKÚ na Praze 7. Jako mentoři budou zástupci vybraných úřadů a odborníci (a "průkopníci") na otevřená data státní správy. Jmenovitě to bude například předseda Českého telekomunikačního úřadu Jaromír Novák, národní koordinátor otevřených dat Michal Kubáň, nebo Eduard Durník z Českého statistického úřadu.

26.05.2017

Nová verze datové sady Service ID konkrétních služeb je k dispozici k nahlédnutí a ke stažení v katalogu otevřených dat ČTÚ. Samozřejmostí je formát CSV. Pro zajímavost - máme již 118 služeb (kanálů televizí, rádií a dalších služeb). Data jsou také v Databázi identifikátorů service ID pro konkrétní služby

23.05.2017

Právě probíhá velká aktualizace otevřených dat. Jedná se o data zejména z Výroční zprávy ČTÚ za rok 2016. Kromě těchto dat ale aktualizujeme i další otevřená data. Za zmínku jistě stojí například velmi žádaná a navštěvovaná datová sada Platy členů Rady ČTÚ.

Všechny nově aktualizované datové sady vyhledáte jednoduše pomocí filtru přes štítek "2016".

05.05.2017

Právě vyšla Výroční zpráva za rok 2016. Zpráva shrnuje dění v úřadu za poslední rok, přidává ekonomické, personální a legislativní informace. Součástí je také několik dalších výročních zpráv - např. Výroční zpráva o univerzální službě.

Výroční zpráva Českého telekomunikačního úřadu za rok 2016 je ke stažení na stránkách úřadu.

12.04.2017

Monitor zdravotního stavu, který přivoláním lékařské pomoci může zachraňovat životy, je vítězným projektem druhého ročníku středoevropského V4 Hackathonu, tentokrát pod záštitou premiéra České republiky Bohuslava Sobotky. Tým mladých vývojářů říkajících si „Red Pandas“ si za tento nápad zrealizovaný v časovém limitu 24 hodin odvezl z Brna hlavní cenu 10 tisíc amerických dolarů a může využít mentoringu od Credo Ventures a Y Soft Ventures. V4 Hackathon 2017 o víkendu společně uspořádali Český telekomunikační úřad a AT&T.

11.04.2017

Je za námi V4 Hackathon, pořádaný ČTÚ a AT&T v brněnském hotelu Holiday Inn. Akce proběhla ze 7. do 8. dubna a účastníci měli celkem 24 hodin na vytvoření svého nápadu. Akce se zúčastnilo více než dvacet týmů. Čtyři týmy si odnesly zajímavé ceny. Vítězem se stal tým Red Pandas a jejich zdravotní monitor, který dokáže komunikovat se záchranou službou může zachraňovat životy. Všem gratulujeme a těšíme se na další akce - např. v září První hackathon veřejné správy.

14.03.2017

24 hodin budou mít vývojáři na vytvoření nové aplikace v rámci druhého ročníku středoevropského V4 Hackathonu. Týmy budou soutěžit ve dnech 7. a 8. dubna 2017 v Brně.

08.03.2017

Dne 7. 3. 2017 se konalo v prostorách PwC na Pankráci Open Data Expo 2017, které pořádá Fond Otakara Motejla. Na akci se sešli zástupci veřejné správy, firem a dalších organizací, aby představili své plány v oblasti otevřených dat. Český telekomunikační úřad představil první Hackathon veřejné správy, který bude pořádat společně s NKÚ. Jiří Průša z CZ.NIC představil prezentaci Propojujeme otevřená data s Evropou, která se týkala projektu MoQoS a aplikace NetMetr. V tomto projektu je ČTÚ partnerem a gestorem několika aktivit.

07.03.2017

Podpořit otevírání dat institucí státní správy má za cíl první hackathon veřejné správy v České republice. Uspořádají ho Český telekomunikační úřad a Nejvyšší kontrolní úřad ve dnech 15. a 16. září 2017 na půdě NKÚ.

Veřejná správa si dosud pořídila přes šest a půl tisíce informačních systémů. V nich je ukryto nepředstavitelné množství dat, a tedy i velké bohatství. Část z těchto dat je postupně zveřejňována ve formě otevřených dat, tedy ve strukturované a strojově čitelné podobě, volně a bezplatné dostupné, pro komerční i nekomerční využití.

17.01.2017

Se začátkem nového roku byl zahájen mezinárodní projekt „Open crowdsourcing data related to the quality of service of high-speed Internet“ (Otevřená crowdsourcingová data v oblasti kvality služeb vysokorychlostního internetu), jehož cílem je podpořit rozvoj otevřených dat v oblasti uživatelského měření vysokorychlostního Internetu.

21.12.2016

Český telekomunikační úřad v závěru roku dokončil měření pokrytí mobilním signálem dálniční sítě v ČR. Navázal tak na předchozí měření na železnici. Ukázalo se, že největší problém s pokrytím mají operátoři na dálnice D8.

05.11.2013

Český telekomunikační úřad se připojuje k projektu Open Data, který přispěje ke zvýšení transparentnosti činnosti ČTÚ. Úřad ve spolupráci s Fakultou informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické a Matematicko-fyzikální fakultou Univerzity Karlovy v první fázi definoval datové množiny k otevření. Data pak v několika etapách volně zpřístupní ve strojově čitelném formátu.

12.01.2015

Lidé už nemusí riskovat uložení pokuty za nesprávné využívání kmitočtů. Český telekomunikační úřad totiž dnes spustil beta verzi webové interaktivní aplikace mapující využití celého rádiového spektra. Na webu spektrum.ctu.cz je možné zjistit, jaké služby a za jakých podmínek mohou být v konkrétních kmitočtových pásmech provozovány. Aplikace přitom čerpá údaje výlučně ze zdrojů, které ČTÚ publikuje ve formátu otevřených dat.